{ opacity: 0.8; filter: gray; }

Rok szkolny 2018/2019

19.09.2018 r. Spotkanie z policjantem.
My też wiemy jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę.
20.09.2018 r. Dzień Przedszkolaka. 
Skąd się wziął? 13 września 2013 roku Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak, brał udział w posiedzeniu Sejmu RP, podczas którego przez aklamację uchwalono 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka.I my też świętowaliśmy! Było bańkowo, balonowo i bardzo ciasteczkowo dzięki naszym Rodzicom.
25.09.2018 r. Koncert muzyków Filharmonii Dolnośląskiej.
 Nasz pierwszy "poważny" koncert "O Ogrodniku Maurycym i zaginionym saksofonie". Świetny koncert muzyków z Filharmonii Dolnośląskiej. Już wiemy jak się ubierać i zachowywać na koncercie. A saksofon to nie konewka tylko instrument, prawda?
Akcja "Sprzątanie Świata" 2018
Dzień Chłopaka!
Z okazji Waszego Święta - my, dziewczyny, życzymy Wam:
- Ciastek - tylko tych najsłodszych
- Samochodów - tylko tych najszybszych
- Zabaw - tylko najweselszych
- Przygód - tylko najciekawszych... i butów - takich, co najlżejsze, w których wszędzie można dotrzeć!
5.10.2018 r. - 100 - lecie odzyskania niepodległości. Spotkanie z seniorami.
Pierwsze zajęcia taneczne - taniec nowoczesny.
 31 października 2018 r. - Święto Dyni. 
Co właściwie można zrobić z dyni... o my robiliśmy: dla łasuchów dynie z chrupek kukurydzianych, dla smakoszy była zupa dyniowa, ciasto dyniowe i przegryzka z duszkowych chipsów. Był też dyniowy tor przeszkód i bal. Szkoda, że nie zmieściła się kareta z dyni bo nasze dziewczyny wyglądały jak prawdziwe księżniczki.
6.11.2018 r. - Wycieczka do Karkonoskich tajemnic i Muzeum Zabawek w Karpaczu. 
Nasze przedszkole włączyło się do akcji „Rekord dla Niepodległej” ogłoszonej przez Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie zaśpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn narodowy.
Konkurs plastyczny "Jesienne inspiracje" - finał 15.11.2018 r.
Uroczyste pasowanie na przedszkolaka 15.11.2018 r
Od tego dnia maluchy, czyli "Żabki" zostały pełnoprawnymi przedszkolakami. Gratulacje!
Więcej zobaczyć można na fb na stronie Grupa Żabki Przedszkole Łomnica
Dzień Pluszowego Misia. 26.11.2018 r.
"Miś pluszowy – mój przyjaciel
Zawsze blisko przy mnie jest.
Czy się śmieję
Czy też płaczę
On przytulać lubi się!..."
KOLEJKOWO warsztaty modelarskie z panem Jakubem Paczyńskim - 29.11.2018 r.
"O skrzatach i księdze wrózb" Teatr Moralitet 2 grudnia 2018 r.
...O tym czy trzeba dbać o czystość w lesie, co to jest ekologia i czy dzieci też mogą dbać o czystość nie tylko w lesie...
... czekaliśmy...czekaliśmy....i przyszedł! Mikołaj 6 grudnia 2018 r.
"Górskie opowieści"  8 grudnia 2018 r.

W piątek gościliśmy aktorów ze Stowarzyszenia Kejos Theater. Oglądaliśmy przedstawienie w ramach projektu "Teatr z legendą dla najmłodszych". Poznaliśmy trzy opowieści: o Karkonoszu, o Laborantach i o skrzatach karkonoskich. Mogliśmy z bliska zobaczyć marionetki i rekwizyty. Było super!
12 grudnia 2018 r.

Pierwsze zajęcia z panią Bogusławą Chlebowską z Nadleśnictwa Śnieżka. Rozmawialiśmy o zwierzętach zamieszkujących nasze ojczyste lasy. Z niecierpliwością oczekujemy na następne zajęcia.
20 grudnia 2018r. Karpacz

To my w Karpaczu, w drodze na musical "Co w trawie piszczy".Przedstawienie było świetne, dużo śpiewania i tańców. A my byliśmy najgrzeczniejszymi przedszkolakami na sali. I wcale się nie przechwalamy bo tak mówiły wszystkie nasze panie, tak!
W Wigilię jest ten rodzaj ciszy,
Że każdy wszystko usłyszy:
I sanie w obłokach mknące,
I gwiazdy na dach spadające,
A wszędzie to ufne czekanie ?
Czekajmy - dziś cud się stanie...
Wszystkim naszym znajomym, przyjaciołom, sponsorom,
cichym pomocnikom,
wróżkom i czarodziejom a przede wszystkim Rodzicom
                                    życzą
                            Przedszkolaki i personel.
Koncert muzyków z Filharmonii Dolnośląskiej. - 21.01.2019 r.
Dzień Babci i Dziadka - 22.01.2019 r. 
BAL KARNAWAŁOWY - TŁUSTY CZWARTEK 2019
ŻEGNAJ ZIMO NA ROK! - 21 MARCA 2019 R.
17.05.2019 r. - Wycieczka do Leśnego Banku Genów w Kostrzycy.

Serdecznie dziękujemy pani Joannie Borowy za ciekawe zajęcia na terenie Leśnego Banku Genów w Kostrzycy. Wiemy już jak bada się nasiona, widzieliśmy olbrzymią lodówkę (a nawet w niej siedzieliśmy!), spacerowaliśmy po pięknych ścieżkach edukacyjnych, słuchaliśmy odgłosów zwierząt. Dzięki tacie Antosia, Panu Michałowi Myszy zjedliśmy pyszne kiełbaski pieczone nad ogniskiem i nawet niejadki zjadły dokładki! Dziękujemy! Było ciekawie i pysznie.
7.06.2019 r. - Wycieczka do Sobieszowa.
W piątek 7.06.2019 r. wyruszyliśmy na wycieczkę ekologiczną do Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych w Sobieszowie. „Do siedziby DZPK przy ul. Kamiennogórskiej 2 przybyły przedszkolaki z Akademii Happy Kids w Jeleniej Górze oraz z Publicznego Przedszkola w Łomnicy. Po powitaniu gości przez dyrektor DZPK - Agnieszkę Łętkowską oraz prezydenta Jeleniej Góry - Jerzego Łużniaka, przed zgromadzonymi wystąpiły dzieci z ekologicznym repertuarem. Następnie wszyscy przenieśli się pod nową wiatę edukacyjną w ogrodzie DZPK, gdzie nastąpiło oficjalne otwarcie”. - to fragment z artykułu w Jelonce. A uroczystego otwarcia dokonywał nasz kolega Paweł. A potem było mnóstwo atrakcji. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.
8.06.2019 r. - Festyn Rodzinny.

Miło nam było gościć tyle osób na Festynie Rodzinnym zorganizowanym przy pomocy bardzo prężnej Rady Rodziców. Były występy dzieci dla rodziców, wręczanie gwiazd szeryfa UNICEF, podziękowań i wiele innych atrakcji. Dziękujemy za nieocenioną pomoc naszym przyjaciołom z wielu firm: PHU Moldrex, Muller, Tesa, Tajemnic Karkonoskich, Kolejkowo, Tele Raj Zdzisława Krzemińskiego, Jelenia Plast, Western City, Hotel Gołębiewski, Pałac Wojanów, OSP Łomnica, Bank Genów, Klub Sportowy Łomnica, SIM Małgorzaty Postek, Santander Bank, Joannie i Tomaszowi Stopczykom, i wielu, wielu innym. DZIĘKUJEMY.
10.06.2019 r.
"Młodzi badacze w akcji" czyli Liski odkrywają niesamowity świat łąki pod okiem specjalisty, pani Joanny Potockiej z Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych w Sobieszowie.
18.06.2019 r. Liski uroczyście pożegnały przedszkole.
"Idę do szkoły, idę się uczyć, w wesołej szkole nie będę się nudzić"... Właśnie tego i jeszcze wiele szóstek, samych szczęśliwych chwil i wielu nowych fajnych kolegów życzy Wam cały personel przedszkola.