{ opacity: 0.8; filter: gray; }

2019/2020

20.09.2019 r. Dzień Przedszkolaka.
Dzień Przedszkolaka Żabki i Biedronki świętowały wspólnie. Najpierw były tańce-łamańce w sali, a potem druga część zabawy w ogrodzie. Było świetnie!
 11 października 2019 r.

Biedronki i Żabki spotkały się z niesamowitymi gośćmi. Odwiedził nas Komisarz Lew i przesympatyczne Panie Policjantki. Rozmawialiśmy o niesamowicie ważnych rzeczach: przechodzeniu przez jezdnię, światłach i nieznajomych. Chłopaki już wiedzą, że będą policjantami. Ale przed dziewczynami trudny wybór. Księżniczka czy policjantka... hmm..Serdecznie dziękujemy Mamie Irminki, pani Marcie Kamińskiej za zorganizowanie spotkania.
W piątek, 18 października 2019 r. gościliśmy muzyków z Filharmonii Dolnośląskiej z koncertem "Muzyczna kuchnia na Capri". Dla Biedronek to pierwszy kontakt z muzyką poważną na żywo. Ta poważna muzyka czasem wcale taka poważna nie jest ...
30 października 2019 r. Dzień Dyni na wesoło.

Był u nas dinozaur a właściwie Dyniozaur, kotek Dyniotek, minionek i dyniowy Skrzacik. Wspólnie z nimi malowaliśmy dynie, ćwiczyliśmy i bawiliśmy się. A oprócz małego co nieco była pyszna zupa dyniowa. To jakiś tajny przepis pani Ewy i pani Magdy bo nawet w domu tak nie smakuje jak w przedszkolu.
8 listopada 2019 r.

Wspólne śpiewanie hymnu. Żabki i Biedronki uroczyście obchodzą Święto Niepodległości.
15 listopada 2019 r. PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Właśnie zdaliśmy swój pierwszy "egzamin"! I to śpiewająco! W piątek Pani Dyrektor pasowała nas uroczyście wielkim ołówkiem na prawdziwe PRZEDSZKOLAKI! a dzięki Pani Małgorzacie Wsół ta chwila była po prostu przesłodka. Dziękujemy! Biedronki hura!!!
25 listopada Dzień Pluszowego Misia.

Pewien bardzo mały miś
do przedszkola przyszedł dziś.
I powiedział mi do uszka,
że najlepiej jest w maluszkach...
Wszystkim misiom, dużym i tym małym życzymy wszystkiego najlepszego.
27 listopada 2019 r. Spotkanie z weterynarzem.

Dzisiaj gościliśmy u nas panią weterynarz, Justynę Piątkowską. Odwiedziła nas ze swoimi podopiecznymi: kotką Milką i niewidomym psem Defikiem. Kotka chciała zamieszkać w naszej szafie a Dafik z cierpliwością znosił nasze przytulasy i głaski. Pani Justyna opowiadała o swojej pracy, pokazywała jak sprawdza uszy i zęby pieskom, osłuchuje czy są zdrowe. My też mogliśmy spróbować. To było niezwykłe przeżycie. Serdecznie dziękujemy.

29 listopada 2019 r. "Patriotyczne nutki".W czwartek z przyjemnością wysłuchaliśmy koncertu muzyków z Filharmonii Dolnośląskiej pt" Patriotyczne nutki". Słuchaliśmy piosenek powstańczych i partyzanckich. Poznaliśmy również tańce polskie i próbowaliśmy tańczyć poloneza.
6 grudnia 2019 r.  Wizyta Mikołaja 
9 grudnia 2019 r.

Zajęcia z muzykoterapii w ramach projektu "Muzyka jako czynnik terapeutyczny u dzieci". Z tego projektu został zakupiony także głośnik JBL, niezwykle przydatny przy zajęciach logorytmicznych kształcących fonikę.
9 grudnia 2019 r.
Spotkanie z panią Katarzyna Paczyńską i niezwykłymi kamieniami pożyczonymi od Ducha Gór. Odwiedźcie Karkonoskie Tajemnice a dowiecie się wielu ciekawych rzeczy na temat naszego regionu...
16 grudnia 2019 r.

... A dzisiejszy koncert muzyków z Filharmonii Dolnośląskiej opowiadał o przygodach małej gwiazdeczki...oj troszkę niegrzeczniutka była, ale wszystko dobrze się skończyło... uff
18 grudnia 2019 r. - teatrzyk kukiełkowy "Trzy świnki".
20 grudnia 2019 r.

Rozstrzygnięcie konkursu na kartkę bożonarodzeniową.Wszystkie kartki były przepiękne a Wy kochani jesteście niezwykle kreatywni.Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni. Brawo!
20 grudnia 2019 r. - Wigilia w przedszkolu.

Niech to Boże Narodzenie w dobro obfituje
Niech się każdy w gronie bliskich jak najlepiej czuje
I niech magią jak śniegiem wspólne chwile oprószy
Tak by się w dziecięcą radość zanurzyć po uszy.
Najlepsze życzenia, szczęścia, pomyślności, na Wigilię gości i samych pyszności
23 stycznia 2020 -  Dzień Babci i Dziadka.

"Pędzą wnuki ulicami z ogromnymi laurkami.
Te laurki pełne kwiatków są dla wszystkich babć i dziadków.
A dziadkowie wraz z babciami już czekają przed domami.
Przez lornetki patrzą w dal wystrojeni jak na bal".

Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia.
Życzymy Wam, Kochani,
aby te święta wielkanocne
wniosły do Waszych serc
wiosenną radość i świeżość
,
pogodę ducha, spokój, 
ciepło i nadzieję.
ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO 

WSZYSTKIM PRZEDSZKOLAKOM I ICH RODZICOM

ŻYCZYMY SŁONECZNYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI,

UDANEGO WYPOCZYNKU, WSPANIAŁYCH PRZYGÓD

ORAZ WIELU NIEZAPOMNIANYCH WRAŻEŃ.

DO ZOBACZENIA PO WAKACJACH 🌞👋

Dyrekcja i pracownicy przedszkola.