Nauczyciel z klasą na miarę XXI wieku
Nauczyciel z klasą na miarę XXI wieku”- projekt Unijny. Uczestnictwo w mobilności przyczyniło się do zdobycia umiejętności i kompetencji językowych, uwrażliwiło na różnice mentalne i kulturowe. Przyczyniło się do zdobycia i wykorzystania wiedzy, umiejętności i kwalifikacji mających na celu rozwój zawodowy uczestników, zwiększenie jakości świadczonych usług edukacyjnych, pozwoliło uświadomić uczestnikom, że członkostwo w Unii Europejskiej otworzyło nam drogę do nowych możliwości szkoleniowych.
 Projekt „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej” realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+), Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS) .

Projekt: „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej”

Potrzebą, dla której Przedszkole zrealizowało projekt, było podniesienie jakości edukacji w placówce, zgodnie z nowymi wymogami podstawy programowej oraz planami rozwoju. Głównym celem planowanej mobilności było osiągnięcie umiejętności i kwalifikacji w języku angielskim przez 6 nauczycielek z obszarów wiejskich na poziomie B2. Zwiększenie kompetencji nauczycieli przedszkola pozwoli na umiędzynarodowienie działań edukacyjnych. Nauczyciele będą różnicować i uatrakcyjniać zajęcia dla dzieci, poprzez przygotowywanie ciekawych zajęć, piosenek , czytanie książeczek dziecięcych w języku angielskim, co pozwoli na oswojenie dzieci z językiem obcym . Znajomość języka angielskiego pozwoli na korzystanie z szerokiej oferty bazy internetowej w zakresie przygotowywania materiałów anglojęzycznych przeznaczonych dla przedszkolaków. Korzystając z platformy internetowej e Twinning będziemy mogli nawiązywać współpracę i wymianę doświadczeń, wprowadzać dobre praktyki, nawiązać współpracę partnerską z instytucjami edukacyjnymi, z przedszkolami z anglojęzycznych krajów europejskich. W strategii rozwoju przedszkola dążymy aby stały się otwartymi na adaptację nowych narzędzi i metod nauczania. Osoby odbywając kurs w Szkole językowej EC Malta wśród personelu angielskiego i międzynarodowego środowiska zwiększyły umiejętności komunikacyjne, społeczne/obywatelskie , w sytuacjach zawodowych stały się bardziej otwarci na wdrażanie dobrych praktyk zawodowych. Zwiększenie jakości świadczonych usług edukacyjnych uświadomiło uczestnikom, że członkostwo w Unii Europejskiej otworzyło drogi do możliwości szkoleniowych w międzynarodowych środowiskach, nabywając kompetencje społeczne /obywatelskie, poznali różnorodność językową doskonalenia zawodowego jako systemowego podejścia do uczenia się przez całe życie. W realizacji projektu uwzględniliśmy standardy jakości tj włączenie społeczne/obywatelskie (nawiązywanie więzi), udział uczestników z miejscowości wiejskich oraz nauczycieli, którzy nie korzystali jeszcze z mobilności -2 nauczycieli po raz pierwszy miało możliwość uczestniczenia w szkoleniu, Projekt był spójny z celami strategicznymi placówki: 1.Wymogi realizacji podstawy programowej w zakresie kształcenia w języku nowożytnym, 2.Plany związane z otwarciem placówki na nawiązywanie kontaktów międzynarodowych, 3.Podnoszenia jakości pracy poprzez korzystanie z dobrych praktyk z innych krajów.

Pobierz pliki