{ opacity: 0.8; filter: gray; }

Projekty

Projekt Erasmus: Wspomnienia z Londynu - 02.08.2015 –15.08.2015. "Dodatkowym atutem pobytu na szkoleniu w Wielkiej Brytanii była możliwość praktycznego wykorzystania znajomości języka angielskiego w życiu codziennym, a doskonała lokalizacja zakwaterowania gwarantowała nieograniczony dostęp dogłównych atrakcji turystycznych i kulturalnych Londynu".
PROJEKT INTRREG MARZEC 2019
W ramach projektu INTRREG Polska-Saksonia 2014-2020 - Transgraniczna współpraca dla wspierania edukacji przedszkolnej w zakresie kultury i języka sąsiada ,, GroB für klein- duzi dla małych" dzisiaj odwiedzili nas goście z Niemiec - zapoznali się z funkcjonowaniem naszej placówki oraz brali udział w zajęciach prowadzonych przez naszych nauczycieli. Byli zachwyceni nasza gościnnością i otwartością naszych dzieci. 

Projekt "Przedszkola Marzeń w Gminie Mysłakowice.
Projekt "Przedszkola Marzeń w Gminie Mysłakowice.
Regulamin projektu i rekrutacji Przedszkola Marzeń w Gminie Mysłakowice

Pobierz pliki

Harmonogram zajęć

Pobierz pliki

MARZEC 2022

Grupa Akwarelki i Mazaczki: Bociany z gliny, Forsycja, Wiosenna łąka, Kolorowe ptaszki.

Cyfrowi odkrywcy: Poznajemy sprzęt multimedialny, Wiosenne komputerowe kolorowanki, Dzieciaki w sieci, Gospodarstwo- gra wirtualna.

Mali twórcy i Impresjoniści: Memory zapachowe, Łąka- obrazek z papierków, Odrysowanie cieni, Wiosenne drzewka.

Pozytywki i Dzwonki: zapoznanie z różymi rodzajami instrumentów, Wiosna w różnych gatunkach muzycznych, Malowanie muzyki, Gimnastyka z instrumentami.

Młodzi odkrywcy:  Samorosnące balony, Gdzie jest powietrze?, Czy powietrze ma ciężar?, Odrzutowy balonik 
KWIECIEŃ 2022

Grupa Akwarelki i Mazaczki: Zajączek wielkanocny, Szalone kurczaki, Obrazek ze zgniecionych papierków, Rosnące farby .

Cyfrowi odkrywcy:  Kodowanie na dywanie - zajęcia z wykorzystaniem maty do kodowania: układanie na macie edukacyjnej plastikowych kubków zgodnie z kodem, Program interaktywny – rozwój rośliny ( strona T@BLIT), ,,Do czego możemy wykorzystać komputer” - praca z obrazkiem: wypowiedzi dzieci na temat zastosowania komputerów w życiu codziennym, Interaktywne puzzle "wiosna".

Mali twórcy i Impresjoniści: Koszyk Wielkanocny, Żonkile z papilotek, Wielkanocna pisanka, Bociany z gliny.

Pozytywki i Dzwonki: Zabawy z nutkami, Taniec szalonych kurczaków, Co tak pięknie gra?” – zgadywanki słuchowe, Zabawy z dzwonkami chromatycznymi.

Młodzi odkrywcy: Gumowe jajko, Jajko w butelce, Zagubione pisanki, Pisankowe kodowanie.
MAJ 2022

Grupa Akwarelki i Mazaczki: Bransoletka dla mamy, Kwiaty bzu z popcornu, ,,Dmuchawce” – praca plastyczna ( rurki, farba akwarela), Zabawy z piaskiem kinetycznym.

Cyfrowi odkrywcy: Interaktywne domino, Interaktywny quiz – zwierzęta, ,,Tajemniczy przyjaciel” z serii „Owce w sieci”- zwrócenie uwagi na nie zawieranie znajomości z osobami poznanymi w sieci, Kolorowe koraliki: nawlekanie wg kodu.

Mali twórcy i Impresjoniści: "Deszczowa chmurka"- zabawa sensoryczna, Tęcza na mleku, Prezent dla mamy, Gniotek DIY z żelatyny – piłeczka antystresowa.

Pozytywki i Dzwonki: „Poruszamy się rytm muzyki” – wykorzystanie różnych instrumentów, Zabawa taneczna z chusteczkami "Wiosna, wiosenka", Muzykowanie dla mamy, ,, Grające szklanki”.
 
Młodzi odkrywcy: Sadzenie kwiatów dla mamy, Kwiatowy kalendarz, Co roślinki potrzebują do rośnięcia, Barwienie kwiatów. 
CZERWIEC 2022

Grupa Akwarelki i MazaczkiMalowanie sznurkiem, ,, Wałkowanie” - praca plastyczna/ twórcza, ,, Morskie historie’’ – lepienie z plasteliny, Zajęcia artystyczne w plenerze. 

Cyfrowi odkrywcy: Gra interaktywna – rozsypanka wyrazowa, Praca z programami edukacyjnymi – połącz linią, Wakacyjne kolorowanki komputerowe, Gra edukacyjna – Bezpieczne wakacje.

Mali twórcy i Impresjoniści:  Solne obrazki, Tulipany z gliny, Książeczka sensoryczna, Zakładka do książki. 

Pozytywki i Dzwonki: „Dźwięki szybkie, dźwięki niskie”, Zabawa rytmiczna z klaskaniem „Kolory”, Granie na Bum Bum Rurkach różnymi sposobami, uderzanie pionowe, poziome i pod różnymi kątami całą powierzchnią lub częścią rurki, Zabawy z poczuciem rytmu.

Młodzi odkrywcy: Obserwacja rozwoju gałęzi drzew, Siła wody – symulacja powodzi, Co pływa a co tonie ?, Zioła rosnące na łąkach.
WRZESIEŃ 2022

Grupa Akwarelki i Mazaczki:  Piracki statek- zabawy sensoryczne z wykorzystaniem wody, Poszukiwacze skarbów - zabawa piaskiem kinetycznym, Jesienny las - obrazy malowane farbami, Ścieżka sensoryczna - z wykorzystaniem darów jesieni.

Cyfrowi odkrywcy: Wakacyjne kolorowanki - zapoznanie z programem PowerPoint, Logiczne myślenie - z wykorzystaniem platformy edukacyjnej LogicLike, Zabawa w internet - necio.pl, Układy taneczne - z wykorzystaniem tablicy multimedialnej i filmików z platformy YouTube do zabaw muzyczno-ruchowych, "Poczytaj..." - wykorzystanie książki do rozwijania umiejętności programistycznych (aktywność z koduj.gov.pl).

Mali twórcy i Impresjoniści: Wspominamy wakacje - kolaż z widokówek, Bukiet kwiatów Jesieni - praca kreatywna ze słomek i wycinanek, Odbijanie liści - zapoznanie z techniką frotażu, Jesienne zabawy plastyczne w plenerze.

Pozytywki i Dzwonki: Wakacyjne inspiracje - malowanie przy muzyce, Bum bum rurki - tworzymy muzykę, Muzyczne zabawy z chustą Klanzy, Jaki to instrument?Co tak pięknie gra? - zabawy dźwiękowe.
PAŹDZIERNIK 2022

Grupa Akwarelki i Mazaczki: Jesienne mozaiki - praca plastyczna z kolorowego papieru, Eko obrazki - praca z wykorzystaniem darów jesieni, Jeżyki - praca plastyczna z wykorzystaniem liści, Jesienne pudełko sensoryczne - aktywność sensoryczna.

Cyfrowi odkrywcy: "Jak korzystać z komputera, tabletu, smartfona?" - pogadanka, Bezpieczne korzystanie z urzadzeń multimedialnych - opowiadanie "Basia i tablet" Z. Sarnecka, Taniec robota - wykorzystanie tablicy multimedialnej i filmików z platformy YouTube do zabaw muzyczno-ruchowych, Zabawy konstrukcyjne - budowanie wg instrukcji.

Mali twórcy i Impresjoniści: Kompozycje jesienne - wykorzystanie materiałów z lasu, Dary jesieni - prace kreatywne z żołędzi, szyszek i kasztanóow, Jabłko, gruszka - prace plastyczne z wykorzystaniem gliny, Jesienne drzewko z pasków papieru, Kolorowe dynie - malowanie farbami.

Pozytywki i Dzwonki: Taniec liści - muzycznie ze wstążkami, Gry terenowe - lekcja muzyki w terenie, Tworzymy własne instrumenty, Cicha - głośna rytmiczanka, Echo rytmiczne.
LISTOPAD 2022

Grupa Akwarelki i Mazaczki
: Portrety z patyczków - praca eko z wykorzystaniem patyków, Flaga Polski - praca z wykorzystaniem słoika i kolorowego ryżu, Rysowanie w rytm muzyki - jesienne inspiracje, Memo sensoryczne - z wykorzystaniem rolek papierowych, Litery - zabawy z wykorzystaniem stołu świetlnego i kaszy manny.

Cyfrowi odkrywcy: "Zrób swój własny komputer"- przestrzenna praca plastyczna, Zawód informatyk, Odlotowe origami - składanie z papieru wg instrukcji, Gry i zabawy w sieci - minimini.plus.

Mali twórcy i Impresjoniści:
Parasolki - praca plastyczna z talerzyków papierowych, Jeże - praca z gliny, Stempelki z ziemniaków, Lampiony - praca z wykorzystaniem pudełek.

Pozytywki i Dzwonki: Poranek w Afryce - zabawa muzyczna z tekstem, "Garnki misy i pokrywki - gramy i jakie dźwięki mamy", "Oh Zuzanna" - taniec w rytmie polki, Relaksacja przy muzyce. 
GRUDZIEŃ 2022

Grupa Akwarelki i Mazaczki: Mikołaj - praca z gliny, Kartonowe pierniczki - praca z wykorzystaniem masy solnej, Choinka- praca z wykorzystaniem włóczki i guzików, Zimowe pudełko sensoryczne - aktywność sensoryczna. 

Cyfrowi odkrywcy: Zabawy zapałkami - odwzorowywanie obrazków, Tworzymy muzykę - wykorzystanie narzędzi cyfrowych, Bezpieczni w sieci - historia z książki "12 dziecięcych wyzwań", Rysowanie zwierząt - nauka rysowania wg algorytmów.

Mali twórcy i Impresjoniści: Stroik świąteczny - praca z gotowych elementów, Bombka - praca plastyczna z wykorzystaniem styropianowych kul, Prezent świąteczny - poznawanie techniki decoupage.

Pozytywki i Dzwonki: Kolędy i pastorałki dla dzieci, Zabawa taneczna "Siedmiokroczek", Muzyczny alfabet.
STYCZEŃ 2023

Grupa Akwarelki i Mazaczki:Karnawałowe maski - wycinanie z papieru, Koło pór roku - wyklejanka, Ozdabiamy balony - różne materiały, Śnieg - zabawa sensoryczna z masą.

Cyfrowi odkrywcy:Zimowe kolorowanki - doskonalenie umiejętności obsługi programu Paint, "Polskie Radio" - odsłuchanie wybranych słuchowisk dostępnych na stronie polskieradio.pl, Zabawy w kodowanie - z wykorzystaniem zadań ze strony Code.org, Cyfrowa nauka - łamigłówki i gry na platformie SuperKids.

Mali twórcy i Impresjoniści: Marzenia na Nowy Rok - malowanie farbą za pomocą dłoni na dużym formacie, Prezent dla Babci i Dziadka - serduszko z gliny, Laurka dla Babci i Dziadka -  praca z kolorowego papieru, Lepimy Bałwana - praca ze "śniegu", Malujemy śniegowe obrazki - pasta do zębów.

Pozytywki i Dzwonki:Wesoły Karnawal - zabawa taneczna, Zagadki muzyczne - utwory muzyki poważnej, Bal - akompaniament do piosenki na instrumwntach, Orkiestra - granie na dzwonkach, Malowanie muzyki - piosenki zimowe.
LUTY 2023

Grupa Akwarelki i Mazaczki: Bałwanki - prace z masy aksamitnej, Mandale - ciastolina, Serpentyny - wycinanie, Zorza polarna - obrazki wysypywane mąką.

Cyfrowi odkrywcy:Uczę się sie z Lulkiem - rymowanki i ciekawostki z wykorzystaniem kanału Lulek.tv, Cyfrowa nauka - gry i łamigłówki na platformie Buliba.pl, Karnawałowe tańce - wykorzystanie tablicy multimedialnej i filmików z platformy YouTube, W teatrze - obejrzenie sztuki teatralnej dostępnej na platformie ninateka.pl

Mali twórcy i Impresjoniści:
Pingwinek - praca z kółek origami, Ozdabiamy balony karnawałowe - klej z brokatem, Postać z bajki - malowanie kredkami pastelowymi, Nocny obrazek - rysowanie świecą.

Pozytywki i Dzwonki: Bum bum rurki - granie na różne sposoby, Rytmizacja wiersza J. Brzechwy "Tydzień" na rózne sposoby, Zabawy muzyczne z chustą animacyjna, Grajace naczynia - pokrywki, metalowe miski, szklanki, itp.
MARZEC 2023

Grupa Akwarelki i Mazaczki: Fasolowy obrazek - wykorzystanie różnych rodzajów fasoli, Zielony obrazek - wykorzystanie różnych rodzajów materiałów w kolorze zielonym, Zaczarowane Pudełko, Pisanki - technika świecowania, Zajączek wielkanocny - wyklejanie futerkiem.

Cyfrowi odkrywcy
:Mój własny smartfon - ekologiczna praca plastyczna, Ćwiczę spostrzegawczość - układanie puzzli z wykorzystaniem platformy digipuzzle.net , Zwierzaki z papieru - składanie papieru wg instrukcji, Szachy - prezentacja zasad gry z wykorzystaniem platformy Chess.com, Ebooki i audiobooki dla dzieci w sieci - prezentacja wybranej książki w formie ebooka platforma Legimi.pl

Mali twórcy i Impresjoniści: Ptaki wiosenne - praca z gliną, Wiosenne kwiaty - praca z drucików kreatywnych, Wiosenne koszulki - malowanie farba tkaniny, Malujemy wiosnę - praca z użyciem kredek pastelowych i świecowych.

Pozytywki i Dzwonki: "W marcu jak w garnku" - zabawa rytmiczna, "Ptaki do gniazd" - poruszanie się do zmiennych rytmów, Muzyczne opowieści - zabawa muzyczna, Przyśpiewki ludowe - poznawanie muzyki ludowej z różnych regionów.
KWIECIEŃ 2023

Grupa Akwarelki i Mazaczki: Szukamy jajek - zabawa sensoryczna z piaskiem kinetycznym, Zakładamy hodowlę - prace w ogrodzie, Wiatraczek - składanka z papieru, Mandala ekologiczna - praca  z różnych materiałów przyrodniczych.

Mali twórcy i Impresjoniści: Malujemy jajka - pisanki i kraszanki, Gniazda i ptaszki - lepienie z gliny, Ekologiczne obrazki - praca z odpadami: papierki po cukierkach, ścinki, korki, patyczki po lodach.

Pozytywki i Dzwonki: "Taniec kurcząt w skorupkach" - aranżacja ruchowa utworu, "Co nam chodzi po głowie" - układanie rytmów, "Stary Donald" - zabawa ortofoniczno - rytmiczna.
Projekt „Nauczyciel z klasą na miarę XXI wieku ”.
Regulamin rekrutacji do projektu „Nauczyciel z klasą na miarę XXI wieku ”.
rekrutacja trwa od 8.01.2024 do 19.01.2024r.

Pobierz pliki

Projekt edukacyjny pt. „ STREAM edukacja w Łomnicy”.